Tellitavad töötoad

Mooste mõisa Valitsejamaja keldris toimetab kunstnik Evelyn Grzinich, kes pakub ka töötubasid mõisa külastavatele väikegruppidele.
Evelyn on maalikunstniku haridusega aga tunneb end kodus väga erinevates kunstitehnikates. Ta on osalenud isiku- ja grupinäitustel nii Eestis kui välismaal. Õpetanud lapsi, noori, tudengeid ja täiskasvanuid nii kohalikes kunstiringides kui kunstikõrgkoolides.

Hetkel on pakkumisel järgmised töötoad:


LINOOLLÕIKE TÖÖTUBA

Tule õpi põnevat trükitehnikat - linoollõiget - ja valmista omanäolisi jõulukaarte, kaunista pakkepaberit või muid paberist esemeid.
Linoolile lõigatud kujundist saab koos sobiva värviga justkui tempel. See jääb pärast töötuba Sulle ning saad seda hiljemgi kasutada. Kõik töövahendid on kohapeal olemas ning kõik see, mis Sa kohapeal meisterdad, tuleb Sinuga koju kaasa.

Töötoa kestus 2h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 8
Töötoa hind ühele inimesele 14€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)


SAVIMUDIMINE - SISSEJUHATUS SAVIMAAILMA

Esmatutvus savi kui materjaliga. Mida tuleb saviga enne teha, et ta sinu käes “tööle hakkaks”? Mudime ja mätsime, patsutame ja viskame, rullime ja silume...ning räägime savist rohkem.
Töötoa jooksul valmistavad osalejad endale eseme, mis soovi korral hiljem põletatakse. Ese jääb savitöökotta kuivama ja saadetakse hiljem postiga osalejale soovitud kohta.

Töötoa kestus 2h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 15
Töötoa hind grupile 120€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist, tööriistu ja eseme põletamist. Hind ei sisalda hilisemaid eseme saatmisega kaasnevaid postikulusid.


RUUMILISTE POP-UP KAARTIDE VALMISTAMINE

Kellel ei oleks meeles imelised raamatud lapsepõlvest. Eriti just sellised, kus pilt tõusis lehti avades sinu ette. Kindlasti olete ise saanud või kellelegi saatnud ka vahvaid ruumilisi postkaarte. Kas poleks mõnus õppida ise seda põnevat, kuid lihtsat paberikunsti? Selles töötoas osalejail on võimalus luua omaenese kolmemõõtmeline õnnitluskaart, millega sõpru-lähedasi üllatada.

Töötoa kestus 1,5h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 15
Töötoa hind grupile 75€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja tööriistu)


KIPSMASKIDE TEGEMINE

Kipsmaski valmistamine on põnev kogemus. Mis tunne on kui pehme kiht kipsi, sinu ja maailma vahel hakkab tasapisi hanguma? Tule ja koge ning talleta enda näojäljend materjalis. Soovi korral saab maski hiljem edasi kaunistada või edasi arendada endanäoliseks fantaasiaolevuseks.

Töötoa kestus 3h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 10
Töötoa hind grupile 120€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja tööriistu)


SEIKLUS JOONTERÄGASTIKUS

Töötoa jooksul teeme lõbusaid ja põnevaid joonistamisharjutusi. Ärgitame visuaalset mõtlemist ja tunneme end mugavalt pliiatsi ja paberiga.

Töötoa kestus 2h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 10
Töötoa hind grupile 75€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)


KÄSI VALGEKS - KANGAS VÄRVISEKS

Lühiülevaatele siiditrükist ehk serigraafiast järgneb praktiline siiditrüki töötuba. Töötoas on võimalus trükkida spetsiaalselt valminud raamidega erinevaid mustreid, kujundeid, sõnumeid ja pilte.

Osalejad võivad kaasa võtta erinevaid tekstiile, millele nad tahavad midagi trükkida (näiteks puuvillane kangas, T-särk, riidest kott, padjapüür vms). Kohapeal saadaval ka erinevad teise ringi kangad. Kasutame spetsiaalseid kangavärve, mis triikrauaga kuumutamisel muutuvad pesukindlaks.

Töötoa kestus 3h
Minimaalne osalejate arv 5, maksimaalne 10
Töötoa hind ühele inimesele 25€ (sisaldab kõiki materjale, juhendamist ja töövahendeid)


SERIGRAAFIA  A & O

Töötoa osalised kavandavad kohapeal (aga võivad ka juba visandi kaasa tuua) kujunduse, mida nad tahavad kangale (särgid, voodilinad, kotid, padjapüürid jmt) trükkida. Juhendaja abil kohendatakse kujundid trükikõlbulikuks, skanneeritakse ja ilmutatakse need siiditrükiraamidele.

Töötoalised saavad osaleda siiditrüki protsessi kõikides etappides. Kui kujundid on ilmutatud raamidele, siis saavad töötoalised nendega trükkida ja katsetada. Kangast ja tekstiili saab vajadusel kohapealt (teise ringi kangas). Kasutame spetsiaalseid kangavärve, mis triikrauaga kuumutamisel muutuvad pesukindlaks.

Töötoa kestus 5 tundi
Grupi suurus 5-8 inimest
Hind 35€ inimene


Tellimiseks ühendu meiega alloleva kontaktivormi kaudu või kirjuta info@moostemois.ee.

Evelyniga saad otseühendust tel 513 8599, samuti leiab lisainfot tema tegemiste kohta www.moks.ee ning www.maaheli.ee veebikeskkondadest.