Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü

XXI Eesti rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü:

​Reedel, 31. juulil Mooste Folgikojas:

-          Kell 19.00. klassika@rahvamuusika. Klassikatähed 2020

Telekonkursilt Klassikatähed 2020 tuttavad noored muusikud on taas põneva ülesande kallal ja toovad Lõuna-Eesti publikuni kontserdi, kus klassikaline muusika on saanud inspiratsiooni erinevate rahvaste rahvamuusikast. Küllap pole me osanud igapäevaselt tähele panna, kui palju tegelikult on nn akadeemiliste heliloojate teostes viiteid viisikatketele, mis pärinevad rahvamuusikast. Pärimuslik muusika on kõigile loojatele läbi aastasadade olnud ammendamatuks inspiratsiooni lätteks, mõelgem kasvõi Brahmsi Ungari tantsudele, Chopini Masurkadele, Rahmaninvo prelüüdidele. 

Noored muusikud on kontserdilaval endile kõige loomulikumas situatsioonis ja mõnusamas keskkonnas, mh tulevad ettekandele parimad palad kevadistest telesaadetest. Kontserdil osaleb kolm noor muusikut, Klassikatähtede telekonkursi finalisti.

-          Kell 20.30 MARI KALKUN JA ALEKSANDRA KREMENETSKI 

Mari esineb mitmekülgse sooloartistina, olles reisinud enamikes Euroopa riikides ning viimasel ajal sageli ka Jaapanis. Ta on pälvinud rohkelt nominatsioone ja auhindu erinevates kategooriates, kõik Mari Kalkuni plaadid on saavutanud rahvusvahelise leviku ja tunnustuse.

Aleksandra Kremenetski on mitmekülgne muusik – trummar, löökpillimängija ja helilooja. Teda võib kuulda nii jazzilavadel kui erinevates akustilise muusika koosseisudes. Mari Kalkuniga teeb Aleksandra koostööd 2016. aastast alates. Põnevatest algosadest koosnev trummikomplekt, erinevad löökpill id, vibrafon ja hääl – nende vahenditega toob Aleksandra vaheldust ja värve ning gruuvi Mari muusikasse.

-          Kell 22: Curly Strings

Curly Strings – see on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus. Ansambli tõus sabatähena Eesti muusikataevasse 2013. aastal oli omamoodi fenomen, tänu millele jõudis bändi looming paljude eestlaste südametesse, kuhu ta on jäänud tänaseni.

Eeva Talsi – viiul, laul

Taavet Niller – kontrabass, laul

Jaan Jaago – kitarr, laul

Villu Talsi – mandoliin, laul

Folk pand käumä!

Vaata lisa: www.moostefolk.ee


​Laupäeval, 1. augustil:

-          Kell 10.00–19.00 päevaprogramm

-          Kell 19.00 kuni südaööni õhtuprogramm

Kontserdid Mooste mõisas Leelolaval, Veskiteatris, Viinavabrikus, mõisahoones – päevaprogrammis astuvad kontserdiga üles Collegium Musicale, Eva Väljaots & Robbie Sherratt, Ann-Lisett Rebane, Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask, Krüüsel, Marbuus ja paljud teised.

Õhtu puänt on Mooste Folgikojas toimuv suur võistluskontsert, kus parimad bändid esitavad toovad maailma esmaettekandele uhiuusi töötlusi!

Folk pand käümä!

Vaata lisa: www.moostefolk.ee

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/parimusmuusika/eesti-rahvamuusikatootluste-festival-mooste-elohelu-festivali-pass-309217/

31

Juuli

2020

E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31